Akce

Společně jsme Vyběhli proti násilí!

Poradna pro oběti násilí a Dětské krizové centrum Nomia spolu s Ústavem sociálních studií Univerzity Hradec Králové připravily již 8. ročník akce Vyběhněme proti násilí, která se konala na podporu obětí trestné činnosti, domácího násilí a také dětí, které jsou ohroženy patologickými jevy nebo si prošly traumatickými událostmi. Proti násilí s námi vyběhlo/vyšlo přes 300 lidí.

Fotografie z akce naleznete na naší Facebookové stránce zde.

Akce se uskutečnila 3. 5. 2023 tradičně v kampusu Na Soutoku Univerzity Hradec Králové. Účastníci měli možnost porovnat své síly s profesionálními sportovci a vybrat si trasu 5 km nebo 10 km. Celá vybraná částka za startovné byla věnována na podporu aktivit poradny Nomia a všichni registrovaní si na památku odnesli medaili a placku. Byla nachystaná i trasa podpory o délce 2 km pro neběžce, rodiče s kočárky a pro ty nejmenší.

Mohli jste se setkat i s patrony naší akce, mistryní Evropy na 400 m a olympijskou reprezentantkou Ladou Vondrovou, a s triatlonistou a filantropem Tomášem Slavatou. Spolu-patronku akce také dělala reprezentantka ČR v paralympijském sportu boccia Marcela Čermáková.

Proběhl i bohatý doprovodný program. Byla možnost vidět představení Po-hádka o Popelce, taneční vystoupení, a dokonce se všichni mohli přidat i ke společné rozcvičce s Pavlem Hanzlem! Kdo chtěl relaxovat, mohl využít Chilling zónu s edukačními workshopy od Etcimex, zóny s aktivitami od VZP a stánku první pomoci se záchranářkou Veronikou Vranou. Nabitý program byl připraven i pro děti, které si užily malování na obličej, tetovačky, vyrábění náramků, trojboj, malování na chodník, Möllky, Petanque a ty nejmenší si vyhrály v herním koutku.

Pro všechny byl zajištěn doping od Red Bull CZ a Allnature, ovšem mohli jste si dopřát i tu nejlepší zmrzlinu od NA ZMRZKU, popcorn od BISTRO u dvou přátel, stejně tak i kafíčko, malinovku, dortík nebo párek v rohlíku od KAMPUS Bistro.

Na ty nejrychlejší čekaly ceny od Integračního centra pro cizince, Univerzity Hradec Králové, Decathlonu HK, Elektráren Opatovice a dalších.

Velké díky patří nejen našim partnerům a patronům, ale také všem, kdo s námi vyběhli za dobrou věc. Těšíme se, až se na startovní rovince setkáme i za rok!

Kontakt na pořadatele: Iveta Tomšová, iveta.tomsova@nomiahk.cz, 734 592 747