Akce

Přidejte se k nám a společně Vyběhněme proti násilí!

Není nic lepšího než spojit zdravý pohyb a dobrou věc. Terapeutické centrum pro děti a dospělé Nomia s Ústavem sociálních studií Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové sjednotily síly a připravily již 9. ročník této akce, která se bude konat na podporu obětem trestné činnosti, domácího násilí a také dětem, které si prošly traumatickými událostmi, ztratily osobu blízkou, měly nehodu, zažily situaci, se kterou se neumí vypořádat.

Akce se uskuteční 1. 5. 2024 již ve 13 hodin, tradičně v kampusu Na Soutoku (UHK budova A, Hradecká 1227/4). Chcete být součástí této iniciativy a porovnat své síly s profesionálními běžci? Vyberte si trasu, která vám nejvíce vyhovuje – 5 km nebo 10 km – a zaregistrujte se již nyní. Celá částka za startovné je věnována na podporu aktivit poradny Nomia a pro všechny registrované bude připravena na památku medaile a placka, hodnotné ceny pro vítěze v jednotlivých kategoriích od partnerů akce.

Nově jsme připravili speciální trasu pro děti 500m.

Síly budete moci poměřit i s našimi patrony. Triatlonistou a filantropem Tomášem Slavatou, boxerkou a mistryní ČR Markétou Tojnarovou. Patronkou dětské trasy na půl kilometru je česká atletka a výborná běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová, která poběží i s dcerou Adélkou.

A pokud nejste zrovna běžeckými nadšenci ale i tak chcete akci podpořit, nemusíte se ničeho bát. Právě pro vás, rodiče s kočárky a pro ty nejmenší z nás je připravena trasa podpory o délce 2 km, kde je startovné dobrovolné. Můžete tak svým ratolestem ukázat, že i malé kroky mohou mít velký význam.

Ale to není všechno! Organizátoři pro vás připravili bohatý doprovodný program. Čeká vás pohádka O dvanácti měsíčkách, taneční vystoupení T-Bass a Lions Academy, ukázky karate, odpočinkové zóny s aktivitami od VZP a Decathlonu. Děti si budou moci užít malování na obličej, tetovačky a vyhrát si v koutku, který bude v režii Pedagogické fakulty.

Pokud s námi poběžíte, bude pro Vás zajištěn povolený doping od Kofoly, Red Bull CZ a Allnature. Na posilnění před startem nebo za odměnu po překročení cílové rovinky si budete moci dopřát tu nejlepší zmrzlinu od NA ZMRZKU, ale i kafíčko, malinovku, i něco pořádného do břicha z Kampus Bistro.

Těšíme se, až se společně setkáme na startovní rovince…

Odkaz na událost: https://fb.me/e/4ahfnFBou

Kontakt na pořadatele: Iveta Tomšová, iveta.tomsova@nomiahk.cz, 734 592 747