Dobročinnost

Pomoc ukrajině

Kdo nás sleduje od samého počátku tak ví, že jsme před mnoha lety vznikli pod hlavičkou ADRA International (tenkrát pod jménem Adra Nomia).

Eskalace konfliktu na Ukrajině a s tím spojená vlna násilí nás velmi zasáhla a od minulého týdne řešíme zhoršenou psychickou zátěž nejen u našich klientů, ale i u lidí, kteří k nám přicházejí nově.

Aktivně se již několik dnů snažíme pomáhat se zasíláním tolik potřebných věcí přímo na Ukrajinské hranice a momentálně pomáháme s koordinací ubytování rodin, sháněním potravin, léků a vybavení pro ty nejmenší děti, kteří dost často přišly bez jakýchkoliv věcí.

Nikdo nevíme, jak se bude situace vyvíjet, kolik rodin bude potřebovat pomoc, jak nás to všechny ovlivní do budoucna.Ceníme si všech nabídek pomoci, iniciativ jednotlivců i celých obcí Město Kostelec nad Orlicí Město Dobruška Týniště nad Orlicí Rychnov nad Kněžnou Žijeme Rychnovem – městem i okresem Obec Deštné v Orlických horách Potravinová banka Hradec Králové, z.s. Město Náchod aj. .. Stále jednáme o možnostech ubytování, kde nejen jednotlivci, ale i obce poskytují volné kapacity i pro možné hromadné vyučování a stravování.

Děkujeme za neuvěřitelnou sílu lidství, sounáležitosti, solidaritu a podporu druhým v tak nejisté době.

Víte-li o rodině, která se dostala do Východních Čech a potřebuje pomoc (ubytování, materiální, léky, psychologickou pomoc..) Kontaktujte nás: iveta.tomsova@nomiahk.cz, 734 592 747.