Událo se

 

Fotografie ze všech akcí najdete na našem profilu Rajče , nejrůznější videa pak na našem Youtube kanálu

 

Školení a semináře
 

květen - červen 2017

Během května a června proběhlo v NOMIA celkem 5 vzdělávacích akcí pro pracovníky OSPOD z různých regionů, soudce a také členy skupiny komunitního plánování MmHK. Lektorem těchto školení a seminářů byl ředitel NOMIA Mgr. Miroslav Bubeník. Účastníkům jsme představili program Lawick, hovořili jsme s nimi o domácím násilí na základě promítání animovaného filmu Zuřivec a konal…

Zobrazit celou událost

 

Beseda se seniory
 

19. 6. 2017

Psycholožka PhDr. Jolana Moravcová z poradny NOMIA si v Domově U Biřičky povídala se seniory o tom, jak překonat pocity opuštěnosti po odchodu návštěvy. Témata besed si vybírají sami obyvatelé domova. Naše spolupráce s tímto zařízením trvá již 2 roky a chtěli bychom v ní i nadále pokračovat.

Zobrazit celou událost

 

Trutnovský půlmaraton
 

10. 6. 2017

Již podruhé bylo Dětské krizové centrum NOMIA osloveno pořadateli Trutnovského půlmaratonu, zda by mohlo zorganizovat program pro děti na této akci. Stejně jako v loňském roce jsme nabídli dětem mnoho sportovních i relaxačních aktivit a her. A přestože počasí pořadatelům letos příliš nepřálo, návštěvníků dorazilo dost.

Zobrazit celou událost

 

Klip o šikaně
 

5. 6. 2017

Na návštěvu do poradny NOMIA přijeli členové rockové kapely zakázanÝovoce a také režisér České televize Tomáš Krejčí. Chtěli by natočit klip, který by se zabýval šikanou na školách, a proto oslovili naši poradnu se žádostí o spolupráci.

Zobrazit celou událost

 

Den dětí s beruškou
 

1. 6. 2017

Dopoledne plné pohybových i výtvarných aktivit pro nejmenší děti a jejich rodiče připravil klub maminek Kouzelná beruška.

Zobrazit celou událost

 

Den rodiny
 

14. 5. 2017

Den rodiny je v Hradci Králové již tradiční akcí. Také Dětské krizové centrum NOMIA a klub maminek Kouzelná beruška zde měly stánek s mnoha aktivitami pro děti všeho věku. Akce se konala v Jiráskových sadech za krásného slunečného počasí a tak byl počet návštěvníků velmi vysoký. Pro naši organizaci jsou podobné akce příležitostí, jak seznámit veřejnost s činností a programy poradny NOMIA.

Zobrazit celou událost

 

Give & Gain Day
 

19. 5. 2017

Mezinárodního dobrovolnického dne Give & Gain Day 2017 se v celé republice zúčastnilo téměř 40 společností s tisícovkou dobrovolníků. Podpořilo tak více než 90 neziskových organizací, mezi nimiž byla i NOMIA.

Zobrazit celou událost

 
 

Vyběhněme s násilím
 


5. 5. 2017

Již 2. ročník sportovně charitativní akce s názvem „Vyběhněme s násilím“ připravily studentky sociální patologie a sociologie pedagogické fakulty UHK spolu s Poradnou pro oběti násilí NOMIA. Myšlenkou této akce je upozornit na násilí ve společnosti a na potřebu pomoci obětem násilí. Běh získal záštitu primátora města Hradce Králové.

Zobrazit celou událost

 

Velikonoce v Kouzelné berušce
 


6. a 13. 4. 2017

Cvičení rodičů s dětmi s jarní a velikonoční motivací, zpívánky a výroba jednoduchých velikonočních dekorací – taková byla náplň dvou čtvrtečních programů klubu maminek před jarními svátky. Klub byl otevřen i o velikonočních prázdninách a proto ho v tento čas využily i maminky se staršími dětmi.

Zobrazit celou událost

 

Workshop o dobrovolnictví v Ostravě
 


29. 3. 2017

Čtyři pracovnice NOMIA, které se podílejí na práci našeho dobrovolnického centra, se v Ostravě zúčastnily workshopu, který jim přímo na míru sestavila vedoucí zdejšího dobrovolnického centra Ing. Dagmar Hoferková. Naše kolegyně načerpaly mnoho teoretických informací, ale měly také možnost si v praxi vyzkoušet např. přijímací rozhovor s uchazečem o dobrovolnictví.

Zobrazit celou událost

 

Pedagogické dny na UHK
 

29. 3. 2017

NOMIA je akreditovaným univerzitním pracovištěm pro výkon odborných praxí studentů několika oborů pedagogické fakulty i Ústavu sociální práce. Proto se koordinátorka studentských praxí Mgr. Marcela Hudečková zúčastnila pedagogických dnů, které proběhly v prostorách univerzity.

Zobrazit celou událost

 

Slavnostní večer s OFS
 
23. 3. 2017

Dita Balcarová a Jana Turnovská se zúčastnily slavnostního večera v restauraci Duran, kde převzaly šek na 20 000 Kč od Okresního fotbalového svazu. Velmi si vážíme jak tohoto finančního daru, tak i nabídky další spolupráce. Děkujeme celému OFS a jmenovitě pak Ing. Martinu Zbořilovi, který Dětskému krizovému centru NOMIA velmi ochotně a účinně pomáhá.

Zobrazit celou událost

 

Školení pro pracovníky Salingeru

 
17. 3. a 24. 3. 2017

Po dva pátky se ve velkém sále poradny NOMIA konalo školení k filmu „Zuřivec“ na téma domácího násilí. Zúčastnili se ho pracovníci z neziskové organizace Salinger a přidali se k nim také studenti, kteří u nás momentálně vykonávají praxi. Lektorem školení byl Mgr. Miroslav Bubeník, vedoucí psychoterapeutického…

Zobrazit celou událost

 

Přednáška „Andílci a spratci“


22. 3. 2017

Přednáška speciálního pedagoga – etopeda Mgr. Jana Vacka byla zaměřena na výchovu dětí i na to, jak je ovlivňuje nejen jejich vlastní rodina, ale také škola a kamarádi. Přítomní rodiče měli jako vždy spoustu dotazů a my věříme, že tyto naše vzdělávací aktivity na téma rodičovství jsou pro ně přínosem.

Zobrazit celou událost

 

Školení pro pracovníky NOMIA

10. 3. 2017

Lektorem školení s názvem „Práce s obětmi trestných činů a bezpečí pomáhajících pracovníků“ vedl Mgr. Miroslav Bubeník. Rozsah byl 8 hodin a školení se účastnili nejen pracovníci v přímé práci, ale i ti, kteří se zabývají např. PR organizace.

Zobrazit celou událost

 

Přednáška „Sourozenecká rivalita“

8. 3. 2017

Psycholožka Mgr. Lenka Půlpánová hovořila o tom, jak předcházet sporům mezi sourozenci a jak je řešit. Protože v publiku tentokrát převažovaly nastávající maminky, hodně času z přednášky bylo věnováno tématu přípravy dítěte na příchod mladšího sourozence do rodiny.

Zobrazit celou událost

 

Přednáška „Rozvádíme se! A co děti?“

22. 2. 2017

První přednáška z letošního jarního cyklu pro rodiče neměla příliš veselé téma – zabývala se tím, jak děti prožívají rozchod rodičů, jak jim celou situaci vysvětlit a usnadnit a jak jim i po rozvodu zachovat oba rodiče. Lektorkou byla psycholožka PhDr. Jolana Moravcová z Dětského krizového centra NOMIA, která se s touto…

Zobrazit celou událost

 

Předání šeku od Nadačního fondu pomoci

10. 2. 2017

Mgr. Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, nám přivezl šek na částku 95 719 Kč a také nabídku pokračovat ve spolupráci i v tomto roce. Velmi rádi jsme přijali. Tento nadační fond totiž přispívá nejen penězi, ale dokáže předat i cenné zkušenosti, které využijeme pro další rozvoj poradny NOMIA.

Zobrazit celou událost

 

Karneval

9. 2. 2017

Karneval pro nejmenší se koná v klubu maminek každým rokem. Patří mezi velmi oblíbené akce a i letos zaznamenal vysokou návštěvnost. Děti si vyzkoušely různé soutěže a mohly si také za pomoci rodičů vyrobit domeček nebo veselého klauna. A samozřejmě nechyběla hudba a taneční parket.

Zobrazit celou událost

 

Firma Contract Medical opět pomáhá

17. 1. 2017

Společnost Contract Medical International se i letos rozhodla podpořit činnost poradny NOMIA. Zástupci této firmy se přijeli podívat, jak se nám daří, a přivezli nám šek na částku 27 000 Kč. Jejich pomoci si velmi vážíme. Klientů v poradně neustále přibývá a práce je víc a víc – a bez financí bychom jim nemohli účinně pomáhat. DĚKUJEME!

Zobrazit celou událost