XIV. Hradecké dny sociální práce

Nomia je akreditovaným univerzitním pracovištěm pro výkon praxí studentů několika oborů. V pátek 22. září nás proto najdete na univerzitě, kde budou probíhat již XIV. Hradecké dny sociální práce. Kromě účasti na odborných přednáškách a seminářích bude mít poradna Nomia také svůj stolek s informacemi. Zde nás mohou kontaktovat studenti, kteří se zajímají o možnosti praxe v naší organizaci.

http://hradeckednysp.usp-uhk.cz/

Společný projekt s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka

Charitativní crowdfundingová sbírka s názvem „Mámo, táto, potřebuju vás oba“  je otevřena od 1. září do 1. prosince 2017 Shlédněte i Vy na  video s příběhem malé Aničky na https://www.nfpomoci.cz/project/mamo-tato-potrebuji-vas/ a podpořte naši práci, abychom mohli Aničce i dalším dětem pomoci! Ke každé Vámi darované stokoruně přidá Nadační fond pomoci dalších 62 Kč.

Zážitkový interaktivní seminář pro rodiče

„Mami, tati, vnímejte mě“ je název zajímavého semináře, který je určen jak pro rodiče, tak i pro páry, které se na rodičovství teprve připravují. Seminář bude dvoudílný a bude se konat ve velkém sále poradny NOMIA.
   První část proběhne ve středu 27. 9. od 16:30. Promítneme Vám krátký animovaný film „Zuřivec“, který byl vytvořen týmem norských klinických psychologů a velmi dobře zobrazuje psychosomatické obtíže projevující se u dětí. O těchto obtížích pak budeme diskutovat s dětským psychologem.

Zobrazit více

Radioporadna – když se rodiče hádají

V úterý 12. září uslyšíte v Radioporadně Českého rozhlasu Hradec Králové PhDr. Jolanu Moravcovou. Bude hovořit o semináři, který připravujeme pro rodiče na přelom září a října. Jak vnímá dítě rodičovské spory a hádky? Co jsou psychosomatické obtíže a jak je poznáme?

Radioporadna – školní rok začíná

V pondělí 28. 8. se bude Radioporadna Českého rozhlasu Hradec Králové věnovat tématu nástupu dětí do školy. Jak s dětmi zvládnout změnu kolektivu, jak jim vše usnadnit? Radit bude Mgr. Lenka Půlpánová, psycholožka z Dětského krizového centra NOMIA.

Nomíkovo zábavné odpoledne

Zveme vás na 3. ročník oblíbené akce pro rodiny s dětmi! Nomíkovo zábavné odpoledne se bude konat ve středu 13. září od 16 hodin. Tak jako v předchozích letech na vás čekají soutěže a tvořivé aktivity pro malé i velké děti, koutek pro nejmenší a malování chodníkovými křídami. V 17:20 vystoupí kynologové ze ZKO HK Věkoše a předvedou vám ukázku výcviku psů. Od 17:40 pak začne táborák s opékáním, takže si nezapomeňte přinést špekáčky či jiné dobroty. A máme slíbeno, že dorazí i obří želva, která se loni po celou dobu akce volně procházela mezi dětmi a sklidila veliký úspěch. Tak přijďte, najdete nás na travnatém hřišti mezi ulicemi E. Beneše a Na Potoce. Vstupné je dobrovolné a bude využito pro dlouhodobou terapeutickou práci s týranými, zneužívanými a zanedbávanými dětmi v Dětském krizovém centru NOMIA. Těšíme se na Vás!

Zobrazit více

Omezení provozu poradny

Poradna pro oběti násilí a Dětské krizové centrum NOMIA bude mít během letních prázdnin (červenec, srpen) omezený provoz. V pracovní dny Vám budeme k dispozici vždy od 8 do 12 hodin, odpoledne pak budou probíhat pouze konzultace s předem objednanými klienty.