Přátelský den v knihovně

Členové skupiny komunitního plánování sociálních služeb pro rodiny s dětmi pro vás připravili již 3. ročník Přátelského dne. Odpoledne plné her, soutěží a tvořivých aktivit proběhne ve středu 8. listopadu od 15 do 18 hodin v knihovně města Hradce Králové ve Wonkově ulici. Také NOMIA zde bude mít spoustu aktivit pro děti a zároveň bude poskytovat informace o činnosti Poradny pro oběti násilí, Dětského krizového centra i o svých návazných prorodinných programech.

Zobrazit více

Studentské praxe

V pátek 3. listopadu začínají studentské praxe pro tento semestr. Přijali jsme čtyři studenty, kteří se během své praxe seznámí s chodem Poradny pro oběti násilí a Dětského krizového centra NOMIA i s návaznými prorodinnými aktivitami.

Přednáška „První pomoc u dětí“

Přijďte ve středu 1. listopadu v 16:30 na přednášku dvou dětských lékařek – MUDr. Kateřiny Suché a MUDr. Kateřiny Minářové. Dozvíte se, co dělat v případech běžných dětských nemocí (horečka, febrilní křeče, bolesti hlavy, bříška či oušek) i v případě vážných úrazů, popálenin a dalších akutních stavů. Resuscitaci kojence i většího dítěte si budete moci prakticky vyzkoušet na figuríně. Hovořit se bude také o tom, co by měla obsahovat domácí lékárnička.

Zobrazit více

Rozšíření prostor poradny

Poradna NOMIA sídlí na třídě E. Beneše, ale máme k dispozici též prostory v centru města – na Ulrichově náměstí. A právě tyto prostory se nám nyní podařilo rozšířit o novou místnost, kterou budeme využívat ke konzultacím, ke skupinovým terapiím a také k pořádání různých seminářů a školení.

Zobrazit více

NOMIA vzdělává učitele

V úterý 17. 10. bude Mgr. Bubeník školitelem vzdělávacího programu pro učitele, metodiky prevence a další pedagogické pracovníky. Program v rozsahu 7 vyučovacích hodin se uskuteční v Národním institutu pro další vzdělávání v Pardubicích. Účastníci školení se seznámí s problematikou domácího násilí a naučí se správně komunikovat a pracovat s dětmi, které jsou svědky tohoto násilí.

Zobrazit více

Radioporadna o pubertě

25. října bude NOMIA opět hostem dopolední Radioporadny Českého rozhlasu Hradec Králové. Psycholožka Mgr. Lenka Půlpánová bude radit rodičům, kteří mají doma potomky puberťáky. Jak společně projít tímto obdobím? Čeho se vyvarovat? Jak nastavit hranice?

Přednáška pro rodiče

Tématem tzv. sešívaných rodin se bude zabývat přednáška s názvem „Moje děti, tvoje děti, naše děti“, která proběhne ve velkém sále NOMIA ve středu 18. října od 16:30 hodin. Lektorem bude speciální pedagog – etoped Mgr. Jan Vacek a hovořit budeme o tom, jak (a zda vůbec) vychovávat partnerovy děti, jak minimalizovat konflikty mezi nevlastními sourozenci, co dělat, když nový partner kritizuje moje děti, jak sladit chod nové rodiny s víkendovými návštěvami dětí…

Zobrazit více

Studenti gymnázia pomohou poradně NOMIA

I v letošním roce pro nás studenti z gymnázia Boženy Němcové uspořádají sbírku. V týdnu od 9. do 13. října je budete potkávat v centru města, kde vám nabídnou k prodeji reklamní předměty NOMIA a také výrobky seniorů. Studenty poznáte podle kasiček s naším logem, které jsou úředně zapečetěny. A na co bude použit výtěžek letošní sbírky? Na péči o děti, které mají psychické trauma způsobené bouřlivým rozvodem rodičů. Bohužel, těchto malých klientů v naší poradně neustále přibývá…